Pompy Ciepła, rekuperacja - "Art-Z" AHU Robert Załęski

Warszawa

 • right quoteWyślij wiadomość: Nie można napisać samemu do siebie.
"Art-Z" AHU Robert Załęski
"Art-Z" AHU Robert Załęski
Telefon:
668XXXX
« Pokaż
Wspomnij, że ogłoszenie znalazłeś na Oferia.pl
wyślij wiadomość
Podgląd

Pompy Ciepła, rekuperacja, klimatyzacja, chłodnictwo - jesteśmy na rynku od około 30 lat, jako drugie już pokolenie fachowców. Poczynając od doradztwa poprzez projekt, dostawę, montaż, uruchomienie i kończąc na serwisach gwarancyjnych oraz pogwarancyjnych, wykonanych przez nas instalacji technicznych. Posiadamy uprawnienia F-gazowe w pełnym zakresie, uprawniające nas do wszelkich ingerencji w układach chłodniczych (klimatyzacyjnych i Pomp Ciepła). Ponadto posiadamy wiele certyfikatów autoryzacyjnych, różnych producentów w zakresie Pomp Ciepła, rekuperatorów i klimatyzacji. Standardowe instalacje wykonujemy rutynowo, zachowując staranność i rzetelność. Chętnie podejmujemy wyzwania w postaci trudnych (lub niemożliwych?) do realizacji rozwiązań technicznych. Zapraszamy na nasze strony; www.TanioGrzej.pl oraz www.Chlodniarz.pl gdzie można zapoznać się z naszym portfolio, przeczytać artykuły techniczne, przybliżające wiedzę o Pompach Ciepła, rekuperacji, klimatyzacji czy automatyce tych systemów oraz zobaczyć cennik. W przypadku nowych domów możemy wykonać całą instalację wodno-kanalizacyjną i grzewczą przy okazji instalacji Pompy Ciepła, rekuperacji czy klimatyzacji. Mamy szeroki wybór Pomp Ciepła różnych producentów i różnych systemów czyli powietrzne, gruntowe, wodne i hybrydowe. Serdecznie zapraszamy do nawiązania z nami owocnej współpracy :-)
Robert Załęski

Słowa kluczowe: Instalacje grzewcze, pompy ciepła, ogrzewanie domu, rekuperacja, centralne ogrzewanie, montaż pomp ciepła, klimatyzacji, montaż rekuperacji, wentylacji, powietrzna pompa ciepła, gruntowa pompa ci
Realizacje
Zdjęcia i grafika (18)
 • Rozprowadzenie kanałów na dachu Wentylacja mechaniczna z rekuperacją dla domku jednorodzinnego. Dach płaski został wykorzystany do rozprowadzenia rur typu spiro, które następnie zostały pokryte grubą warstwą izolacji termicznej, geowłókniną, membraną dachową i ostatecznie warstwą rozpraszającą energie kropel deszczu.
 • Powietrzna Pompa Ciepła Powietrzna Pompa Ciepła zintegrowana z zasobnikiem CWU (ciepłej wody użytkowej) wykonanym ze stali nierdzewnej - nigdy nie zardzewieje. Ta PCi, ustawiona w spiżarni wykorzystuje powietrze "domowe" i przekazuje ciepło w nim zawarte do CWU, przy okazji wentylacji delikatnie ochładza spiżarnię. 3 pieczenie na jednym rożnie...
 • Kanały rekuperacji Kanały wentylacji mechanicznej z rur spiro, doprowadzone do miejsca montażu rekuperatora. Widoczne zawory regulacyjne potrzebne do zbalansowania i zestrojenia instalacji wentylacji podczas uruchamiania. Całość została następnie zakryta grubymi płytami styropianowymi.
 • Powietrzna Pompa ciepła LG Korzystna cenowo powietrzna Pompa Ciepła firmy LG z funkcją chłodzenia, zainstalowana na tarasie i z odpływem skroplin na ogród.
 • Powietrzna Pompa ciepła Grzewczo-chłodząca, powietrzna Pompa Ciepła z instalacją zamaskowaną w rynnie o odpowiednim kolorze, dobranym do elewacji budynku. Nie jest to rynna deszczowa lecz dodatkowa rynna instalacyjna dla uzyskania estetyki architektonicznej budynku.
Dokumenty i arkusze (1)
WWW (5)
 • Ico_small_web Prezentacja profilu firmy związanego z nowoczesnymi, energooszczędnymi technikami grzewczymi.
 • Ico_small_web Strona dotycząca powietrznych Pomp Ciepła firmy Panasonic Aquarea, których jesteśmy autoryzowanym (certyfikowanym) instalatorem, diagnostą i serwisantem.
 • Ico_small_web Strona dotycząca Pomp Ciepła austriackiej firmy Neura AG, których jesteśmy autoryzowanym (certyfikowanym) instalatorem, diagnostą i serwisantem. Firma Neura oferuje różne typy Pomp Ciepła, zarówno powietrzne, gruntowe lub wodne oraz z bezpośrednim odparowaniem, w wielu wariantach technicznych. Pompy Ciepła Neura wykorzystują jeden z najbardziej ekologicznych czynników roboczych: R-290, który w przewidywalnym horyzoncie czasowym nie podlega żadnym ograniczeniom co do stosowania w Pompach Ciepła.
 • Ico_small_web Prezentacja profilu firmy związanego z techniką chłodniczą oraz klimatyzacyjną.
 • Ico_small_web Strona dotycząca Pomp Ciepła firmy Dimplex, których jesteśmy autoryzowanym (certyfikowanym) instalatorem, diagnostą i serwisantem. Firma Glen Dimplex (Dimplex) oferuje różne typy Pomp Ciepła, zarówno powietrzne jak i gruntowe w wielu wariantach technicznych.
Pracownicy
 • Robert Załęski
  Robert Załęski

  Człowiek bez pomysłów jest jak okręt bez żagli :-)

 • Robert Załęski
  Robert Załęski

  Droga na szczyt zawsze prowadzi pod górę. Tylko upadek nie wymaga wysiłku.

Dyplomy i certyfikaty
 • Autoryzacja Panasonic Aquarea

  Certyfikat autoryzacyjny na powietrzne Pompy Ciepła Aquarea japońskiej firmy Panasonic w pełnym zakresie; dobór, montaż, uruchomienie, diagnostyka, serwis gwarancyjny.

 • Autoryzacja Dimplex
  Autoryzacja Dimplex (październik 2012)

  Certyfikat autoryzacyjny na dobór, montaż, diagnostykę i serwisy gwarancyjne Pomp Ciepła Dimplex - powietrzne i gruntowe.

 • Autoryzacja LG - Pompy Ciepła

  Certyfikat autoryzacyjny na dobór, montaż, diagnostykę i serwisy gwarancyjne Pomp Ciepła firmy LG.

 • Autoryzacja Neura - Austriackie Pompy Ciepła

  Certyfikat autoryzacyjny na dobór, montaż, diagnostykę i serwisy gwarancyjne austriackich Pomp Ciepła Neura, o bardzo wysokich efektywnościach energetycznych, m.in. z tzw. bezpośrednim odparowaniem czynnika roboczego. PCi Neura, to urządzenia gruntowe, wodne oraz właśnie z bezpośrednim odparowaniem.

 • Autoryzacja Mitsubishi Electric - Pompy Ciepła

  Certyfikat autoryzacyjny na Pompy Ciepła firmy Mitsubishi Electric w pełnym zakresie instalacyjnym i serwisowym. Powietrzne PCi ME mogą skutecznie pracować przy bardzo niskich temperaturach powietrza zewnętrznego. Ponadto ME posiada doskonałe rekuperatory entalpiczne Lossnay.

 • Autoryzacja Ariston - Pompy Ciepła do ciepłej wody użytkowej

  Certyfikat autoryzacyjny na dobór, montaż, diagnostykę i serwisy gwarancyjne Pomp Ciepła Ariston do ciepłej wody użytkowej, zintegrowane ze zbiornikiem na CWU.

 • Autoryzacja Bartosz - Opatentowane polskie rekuperatory

  Certyfikat autoryzacyjny polskiej firmy Bartosz na rewelacyjne rekuperatory, chronione patentem. Rekuperatory te posiadają bardzo wysoką sprawność odzysku ciepła oraz nie wymagają dogrzewania wewnętrznego (przeciw zamrożeniowego) podczas mrozów aż do temperatury -20C. Certyfikat uprawnia nas do doboru, montażu, uruchamiania oraz serwisowania gwarancyjnego. Ponadto firma Bartosz posiada w swojej ofercie stacje hydroforowe i filtracji oraz uzdatniania wody.

 • Autoryzacja Mitsubishi Heavy Industries

  Certyfikat autoryzacyjny na dobór, montaże i serwis gwarancyjny urządzeń firmy Mitsubishi Heavy Industries.

 • Autoryzacja Fuji Electric

  Certyfikat autoryzacyjny na dostawę, montaż, uruchomienie i serwisy gwarancyjne klimatyzatorów Fuji Electric, posiadających 5-cio letnią gwarancję producenta.

 • Autoryzacja Mitsubishi Electric

  Certyfikat autoryzacyjny na urządzenia klimatyzacyjne firmy Mitsubishi Electric w zakresie montaży i serwisów gwarancyjnych.

 • Autoryzacja GREE
  Autoryzacja GREE (marzec 2019)

  Certyfikat autoryzacyjny na dostawę, montaż, uruchomienie i serwisy gwarancyjne klimatyzatorów marki GREE, posiadających 5-cio letnią gwarancję producenta. Marka GREE wchodzi w skład grupy Daikin i jest jedną z największych chińskich marek na świecie.

 • Akademia Lindab - wentylacja, rekuperacja, klimatyzacja

  Certyfikat ukończenia szkolenia z zakresu wentylacji, rekuperacji oraz klimatyzacji, zorganizowanego przez wiodącego szwedzkiego dostawcę produktów, firmę Lindab dla specjalistów z branży projektowej i wykonawczej.

 • Certyfikat Danfoss - Pompy Ciepła

  Certyfikat ukończenia szkolenia zorganizowanego przez firmę Danfoss, światowego lidera w ogrzewnictwie i komponentach dla chłodnictwa i klimatyzacji. Firma Danfoss dostarcza sprężarki, wymienniki ciepła, regeneratory ciepła, zawory oraz inne komponenty zaprojektowane na potrzeby Pomp Ciepła i stosowane w Pompach Ciepła.

 • Autoryzacja Panasonic Aquarea

  Certyfikat autoryzacyjny na dobór, montaż, diagnostykę i serwisy gwarancyjne Pomp Ciepła Panasonic Aquarea.

 • Autoryzacja Panasonic Aquarea

  Certyfikat autoryzacyjny na dobór, montaż, diagnostykę i serwisy gwarancyjne japońskich Pomp Ciepła Panasonic Aquarea.

 • Autoryzacja Sunex - producent solarów (paneli słonecznych)

  Certyfikat autoryzacyjny na dostawę, montaż, uruchomienie i serwisy gwarancyjne paneli słonecznych (solarów) firmy Sunex oraz systemów solarnych opartych na tych panelach.

 • Certyfikat F-gazowy dla przedsiębiorców

  Certyfikat F-gazowy dla przedsiębiorców w pełnym zakresie, uprawniający do prac montażowych, serwisowych i likwidacji wszelkich urządzeń zawierających f-gazy, na terenie Unii Europejskiej.

 • Certyfikat F-gazowy osobisty
  Certyfikat F-gazowy osobisty (październik 2019)

  Certyfikat F-gazowy osobisty, uprawniający do wszelkich prac przy instalacjach zawierających f-gazy. Ważny na terenie Unii Europejskiej.

 • Uprawnienia SEP elektryczne i energetyczne

  Uprawnienia państwowe SEP z grupy I i II, uprawniające w pełnym zakresie do prac przy urządzeniach i instalacjach elektrycznych oraz urządzeniach energetycznych, chłodniczych i klimatyzacyjnych dużych mocy.

Sprzęt i wyposażenie
 • bezwiórowa obcinarka do rur miedzianych CPS
  bezwiórowa obcinarka do rur miedzianych CPS

  Rurociągi chłodnicze (do klimatyzacji i Pomp Ciepła) muszą być bardzo czyste wewnątrz. Z tego powodu nie wolno przecinać takich rur metodami skrawającymi (brzeszczoty, szlifierki kątowe, itp.) Stosuje się specjalnie do tego celu zaprojektowane bezwiórowe obcinarki rolkowe, które nie pozostawiają wiórków ani opiłków po przecięciu rury. Brak takiego narzędzia oznacza opiłki wewnątrz instalacji chłodniczej i skróconą żywotność sprężarki oraz pogorszone parametry pracy systemu - zapychanie drobnych dysz opiłkami/wiórkami.

 • Gratownik Rothenberger
  Gratownik Rothenberger

  Po obcięciu rury miedzianej obcinarką bezwiórową często wewnątrz rury, w miejscu przecięcia pozostaje wgięcie do wewnątrz zwane kryzą. Takie kryzy powodują zwiększenie oporów hydraulicznych zarówno w instalacjach chłodniczych jak i klasycznych hydraulicznych - wodnych. Zgodnie z normami i rzetelnością wykonawczą, te kryzy powinny być usunięte. O ile jednak w wodnej instalacji hydraulicznej można taką kryzę ostatecznie usunąć zwykłym pilnikiem półokrągłym o tyle w instalacji chłodniczej byłaby to katastrofa. Do tego celu służą specjalne gratowniki, które mają odpowiednio zaprojektowane ostrza z twardej stali. Taki gratownik, podczas usuwania kryzy z miedzianej rury chłodniczej, robi z niej sprężynkę, którą łatwo usunąć nie powodując zanieczyszczenia wnętrza instalacji. Jest to niezbędne narzędzie fachowego instalatora Pomp Ciepła czy klimatyzacji oraz chłodniarza.

 • Roztłaczarka rur miedzianych kultowy "Dziadek" - polski patent
  Roztłaczarka rur miedzianych kultowy "Dziadek" - polski patent

  Połączenia rur miedzianych z armaturą wykonywane są za pomocą stożkowego kielicha na końcu rury, który zostaje dociśnięty nakrętką do nagwintowanego trzpienia. Plastyczna, w temperaturze pokojowej miedź ulega dokładnemu rozpłaszczeniu na stożku trzpienia i połączenia uzyskuje długotrwałą hermetyczność dla nawet dużych ciśnień - kilkadziesiąt Barów. Posiadanie narzędzia, które umożliwia wykonanie takich doskonałych stożków pozwala wykonać hermetyczną instalację, z której nie ma ucieczek czynnika roboczego (np.freonu). Roztłaczarka zaprezentowana na zdjęciu została wyprodukowana w polskim zakładzie rzemieślniczym, przez polskiego rzemieślnika i w mojej opinii jest to najlepsza na świecie roztłaczarka do tych celów.

 • wyginarka do rur miedzianych CPS
  wyginarka do rur miedzianych CPS

  Do profesjonalnego wyginania miękkich rur chłodniczych konieczna jest wyginarka dopasowana do konkretnej średnicy rury. Taka wyginarka umożliwia uzyskanie najmniejszego promienia gięcia rury, jednocześnie zabezpieczając ją przed załamaniem (zagięciem) na łuku. Gięcie miękkiej rury miedzianej bez wyginarki, skutkuje załamaniem rury, czasami bardzo dużym co powoduje utrudnienie (dławienie) w przepływie czynnika roboczego (np. freonu). Na zdjęciu rura wygięta o 90 stopni. Na następnym zdjęciu będzie można zobaczyć efekt wyginania.

 • wyginarka do rur i łuk po gięciu CPS
  wyginarka do rur i łuk po gięciu CPS

  Druga część operacji gięcia rury miedzianej. Wyraźnie widać, że wygięta o 90 stopni rura jest bardzo gładka, nie posiada ani załamań na swojej średnicy ani "zmarszczek". Czynnik roboczy będzie na takim zakręcie płynął swobodnie, przy minimalnych możliwych oporach hydraulicznych. Taka fachowo wykonana instalacja pozwala uzyskiwać zaprojektowane osiągi oraz długotrwale pracuje bezawaryjnie.

 • manowakuometry chłodnicze Refco - Szwajcaria
  manowakuometry chłodnicze Refco - Szwajcaria

  Do pomiarów parametrów pracy układu chłodniczego, podczas uruchamiania lub diagnostyki przydatne są manowakuometry chłodnicze. Mają one skale ciśnieniowe oraz naniesione skale temperaturowe, różne dla różnych czynników chłodniczych. Do opisu wartości ciśnienia, czasami podaje się wartość temperatury, charakterystyczną dla danego czynnika chłodniczego. Oprócz wartości nadciśnienia, manowakuometry pokazują wartość podciśnienia. Fachowiec wie jak wykorzystywać informacje wskazywane przez manowakuometry. Oprócz wiedzy, dużą rolę odgrywa w tych przypadkach doświadczenie. Czasami takie same objawy nieprawidłowości są spowodowane różnymi przyczynami.

 • Terenowy pick up L200 Mitsubishi
  Terenowy pick up L200 Mitsubishi

  Nasz terenowy pick up z napędem na 4 koła dostarczy ludzi, narzędzia i materiały na każdą budowę, nawet gdy nie ma tam jeszcze drogi utwardzonej.

Aktualności
 • Hybrydowa Pompa Ciepła (październik 2017)

  Opracowaliśmy Hybrydową Pompę Ciepła. Łączy ona zalety energetyczne gruntowych PCi oraz powietrznych PCi, jednocześnie eliminując różne wady czy też niedoskonałości tych typów PCi. Więcej informacji pod linkiem: http://taniogrzej.pl/hybrydowa_pc.html
  Oczywiście nadal oferujemy również standardowe PCi.

  Zapraszamy do współpracy,
  Robert Załęski

Warunki współpracy
 • Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, pomimo, że standardowe instalacje wykonujemy rutynowo. Każdy budynek, zamieszkały przez konkretnych ludzi to jakby inny organizm, który staramy się poznać i zaproponować Użytkownikom najlepsze dla nich rozwiązania. Zazwyczaj każdą instalację można wykonać na kilka sposobów, przy zastosowaniu różnych urządzeń. Ostateczną decyzję podejmuje oczywiście Użytkownik, ale otrzymuje od nas informacje o wadach i zaletach, każdej z przedstawionych mu opcji. Dzięki temu, nawet jeżeli Użytkownik decyduje się na rozwiązanie, które nie jest doskonałe, to zna i rozumie słabsze strony swojej instalacji, którą później długotrwale będzie eksploatował. Potwierdzeniem poważnych zamiarów Klienta jest zaliczka przed rozpoczęciem prac. Pozwala nam to zablokować termin na pracę i zarezerwować materiały a następnym klientom zaproponować kolejny wolny termin. Serdecznie zapraszam do współpracy,
  Robert Załęski

Zakres działania
Aktualne zlecenia z naszym udziałem ()